Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prumyslova_krabicka_hw_fst_1.0

Průmyslová krabička (FST 1.0)

Řezání, vrtání, broušení

Začneme nejobtížnějšími výřezy pro displej a tlačítka. Záleží na pečlivosti každého z nás. Mně se osvědčilo nejprve několikrát cca do hloubky 1 mm si přesně udělat výřezy nožem na vyřezávání. Následně jsem použil malou vrtačku/brusku s kotoučkem pro rychlé vyříznutí a to těsně na vnitřní straně zářezu. Poté je doříznutí snadné a přesné dle počátečního naříznutí.

Uděláme díru na konektor pro kabel k terčům o průměru 16 mm a díru pro hlavní páčkový spínač o průměru 6 mm. Pro vrtání děr se mi osvědčil stupňovitý vrták.

Na pravé straně dole pokračujeme vytvořením otvoru pro konektor RJ11 socket. Zde jsem nejdříve vyvrtal největší možnou díru stupňovitým vrtákem a poté použil vyřezávací nože a jehlový pilník. Tady se vyplatí si spojit oba díly krabičky dohromady pro větší tuhost, při dořezávání a broušení je tak menší pravděpodobnost, že ulomíte spoj, tak jak je to vidět na obrázku (tady se to dalo zvládnout rozhodně lépe).

Na levé straně dole vyvrtáme stupňovitým vrtákem díru o průměru 6 mm pro konektor stereo jack socket pro připojení zvukového senzoru.

Pohled na kompletní horní díl shora a pravou stranu krabičky. Pohled na levou stranu krabičky bez otvoru pro SD kartu.

Otvor pro SD kartu není jednoduché trefit, nejlepší je udělat zpočátku méně a doladit jehlovým pilníkem. Je zapotřebí mít otvor dostatečně velký. Při zasunutí paměťové karty by měly být kolem otvoru v krabičce mezery. Při těsném sevření může dojít po zasunutí karty do slotu v displeji k nežádoucímu pnutí a kartě se může ulomit roh a zničí se (ověřeno).

Na spodním dílu krabičky vyvrtejte díru o průměru 12 mm pomocí stupňovitého vrtáku pro bzučák.

Na levé straně spodního dílu krabičky udělejte otvor pro posuvný spínač na bluetooth. Uvedený rozměr je posunut o 2 mm vlevo než je ve skutečnosti na obrázku, vyšlo to těsně k hlavní desce.

Lepení dvousložkovým lepidlem

Konektor micro USB (servisní pro nahrávání SW), bzučák a posuvný spínač (bluetooth) přilepte dvousložkovým lepidlem (epoxid) tak, jak je na obrázcích.

Následující způsobem si připravte distanční sloupky. Kovové přilepte do plastových dvousložkovým lepidlem (epoxid).

Namontujte distanční sloupky na displej s připojenou hlavní deskou. Sloupky na displeji musí být tak, aby šla hlavní deska plošných spojů hladce nasunout. U desky plošných spojů tlačítek je nutné umístit sloupky tak, aby se do prostoru pod tlačítky snadno vešel RTC modul.

Následně umístěte displej do vrchního dílu krabičky a přiklopte spodní díl. Krabičku položte na podložku, displej z vrchu přidržte prstem a vrchní díl opatrně sundejte tak, aby se vám displej na spodním dílu nepohnul. Naznačte si fixem oblasti pro přilepení distančních sloupků na spodním dílu krabičky. Poté si vše připravte, čas hraje významnou roli. Naneste dvousložkové lepidlo na všechna 4 vyznačená místa ve spodním dílu krabičky a přiklopte spodní díl krabičky na vrchní díl krabičky s displejem a hlavní deskou. Krabičku otočte na spodním dílem dolů a zafixujte ji např. omotáním elektrikářské pásky a počkejte dokud lepidlo nezaschne. Obdobný postup použijte při lepení sloupků do spodního dílu pro tlačítka (bez RTC modulu). Dále přilepte velký kulatý konektor pro terče a konektor RJ11 socket.

Výsledek by měl vypadat nějak takto. Nakonec umístěte a přilepte zbývající 4 distanční sloupky pod hlavní desku plošného spoje. Raději jsem nejprve přichytil gelovým vteřinovým lepidlem.

Montáž

Přišroubuje hlavní páčkový spínač a audio stereo jack pro zvukový senzor do vrchního dílu krabičky. Pod tlačítka umístěte RTC modul. Pokračujte vhodným srovnáním kablíků a připájením na vhodnou vzdálenost, viz obrázky.

Info

Upozorňujeme případné zájemce o stavbu či využívání naší časomíry, že se jedná o nekomerční projekt s absencí příslušných cerfifikací dle ČSN, případně dalších souvisejících norem a předpisů. Autoři projektu nenesou žádnou zodpovědnost za případné škody, ke kterým dojde v souvislosti se stavbou či provozem časomíry, ať už způsobené chybami konstruktéra či obsluhy nebo chybami v samotném návrhu časomíry. Každý uživatel časomíru staví a využívá s vědomím výše uvedeného. Zařízení je zkonstruováno pro provoz na akumulátory/baterie. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme provozovat a zejména nabíjet pod dohledem.

prumyslova_krabicka_hw_fst_1.0.txt · Poslední úprava: 2021/07/23 12:30 autor: blazek